Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szukamy kompromisu z opozycją

17 marca 2016 | Kraj
Pomoc dla frankowiczów, TK, uchodźcy, Puszcza Białowieska – internauci zadali premier Szydło kilkadziesiąt pytań
autor zdjęcia: Andrzej Bogacz
źródło: Fotorzepa
Pomoc dla frankowiczów, TK, uchodźcy, Puszcza Białowieska – internauci zadali premier Szydło kilkadziesiąt pytań

Wierzę, że w parlamencie znalezione zostanie rozwiązanie sprawy Trybunału Konstytucyjnego. Warunek jest jeden: muszą chcieć tego wszystkie siły polityczne w Sejmie – przekonywała szefowa rządu w rozmowie z internautami na naszym profilu na Facebooku.

„Rzeczpospolita" jako jedyna polska gazeta zaczęła współpracę z Facebookiem przy okazji wyborów parlamentarnych w 2015 r. Czytelnicy „Rzeczpospolitej" w środę po południu mogli zadawać pytania premier Beacie Szydło. Każdy użytkownik FB mógł wziąć udział w sesji Q&A (questions and answers, z ang. pytania i odpowiedzi) na facebookowej stronie naszej gazety. Większość pytań nie pochodzi od dziennikarzy „Rzeczpospolitej", lecz od internautów. Poniżej zapis dyskusji.

Ireneusz Stolarski: Czy możliwa jest rzeczowa, konstruktywna debata na temat kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego z udziałem opozycji, rządu i organizacji obywatelskich? Czy „dobra zmiana" może wreszcie dotyczyć również sposobu prowadzenia dialogu ze społeczeństwem oraz oponentami politycznymi? Może warto zamienić wojnę, epitety i pogardę dla opinii innych na pokój, porozumienie i dialog?

Premier Beata Szydło: W pełni się zgadzam, dlatego konsekwentnie stosujemy zasadę: chcemy rozmawiać. Chcemy szukać kompromisu. Między innymi zaprosiłam przedstawicieli wszystkich klubów na spotkanie. Rozmawialiśmy o możliwości wyjścia z pata w sprawie TK, ale niestety opozycja tę ofertę odrzuciła. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć porozumienie. Teraz praca nad znalezieniem konsensusu zaczyna się w Sejmie. To dobre miejsce, aby o tym rozmawiać. A co do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10397

Wydanie: 10397

Spis treści
Zamów abonament